سابر بانوان ایران در رده ششم آسیا      نبرد با هنگ کنگ بر سر عنوان پنجم آسیا      پیروزی سابربانوان برابر ازبکستان وصعود به جمع ۸تیم برتر آسیا      صعود قهرمانی به جدول اصلی مسابقات      صعود اسماعیلی و کیهانی به جدول اصلی مسابقات امروز : دوشنبه 27 خرداد 1398 

سابر کم‌کم یک تیم‌ملی واقعی می‌شود

رئیس فدراسیون شمشیربازی می‌گوید سمت جدید فخری در کمیته ملی المپیک نه تنها منافاتی با حضورش در شمشیربازی ندارد بلکه کمک هم می‌کند.

 ادامه گفت و گوها ...


صعود پنج پله ای تيم ملی اپه مردان در رنكينگ جهانی

پس از پایان مسابقات شمشیربازی جام جهانی اسلحه اپه آقایان تیم ملی ایران با پنج پله صعود در رنکینگ جهانی در جایگاه 23 قرار گرفت.

 ادامه ...روزهای سرنوشت ساز شمشیربازی ایران

خردادو تیر ۹۸ یاداور روزهای سرنوشت سازی برای شمشیربازی ایران اشت.

 ادامه ...


پنجشنبه و جمعه در مسکو

سابریست های ایران با ۶ نماینده در روزهای پنجشنبه و جمعه در رقابت های اسلحه سابر مسکو به مصاف رقبای خود میروند

 ادامه ...


قهرمانی آسیا در ژاپن

تیم ملی شمشیربازی ایران در سه اسلحه ودر هر دو رده آقایان و بانوان در هفته آخر خردادماه جاری در ژاپن در رقابتهای پر اهمیت قهرمانی آسیا به مصاف رقبای آسیایی خود میرود.

 ادامه ...


 
 

قهرمان ایرانی جام جهانی شمشیربازی جوانان:
یک هزارم پول فوتبال در سایر رشته های ورزشی انقلابی ایجاد می کند

قهرمان مسابقات جام جهانی شمشیربازی جوانان گفت : می دانم حرفهایم تکراری است ولی با یک هزارم حمایت و پولی که صرف رشته فوتبال می شود ، می توان در سایر رشته های ورزشی نیز انقلابی ایجاد کرد.


به گزارش ایرنا، مهدی مولایی شمشیرباز تبریزی که امروز در جام جهانی جوانان به میزبانی تهران با شکست حریف اوکراینی مقام نخست را کسب کرد، در گفت وگو با خبرنگاران افزود: مسئولان فدراسیون شمشیربازی حمایت لازم را از ورزشکاران دارند، اما شمشیربازی هنوز در کشور شناخته شده نیست و پخش تلویزیونی این رشته می تواند به توسعه آن کمک فراوانی کند.
براساس این گزارش، مسابقات جام جهانی شمشیربازی جوانان امروز با حضور 13 شمشیرباز خارجی و 21 شمشیرباز ایرانی در سالن افراسیابی مجموعه ورزشی شیرودی تهران برگزار شد و در نهایت مهدی مولایی از تهران با پیروزی مقابل حریفی از اوکراین عنوان قهرمانی این رقابت ها را کسب کرد.
لوری نیکیتین از اوکراین دوم شد و نیما زاهدی و امیر احمد امینی از تهران به ترتیب عنوان سوم مشترک را بدست آوردند.
این شمشیرباز 19 ساله با بیان اینکه رشته شمشیربازی یکی از رشته های مدال آور در جهان محسوب می شود، ادامه داد: از دیگر راه های توسعه رشته شمشیربازی در کشور افزایش امکانات و سالن های این رشته در شهرهای مختلف است.
دارنده مدال طلای مسابقات جام جهانی شمشیربازی جوانان گفت: امکانات و سالن های شمشیربازی در شهرهایی چون تهران و تبریز فراهم است، اما با توجه به پتانسیل کشور در این رشته باید امکانات این رشته در سایر مراکز استانی و شهرستان های مستعد در این رشته فراهم شود تا علاقمندان و جوانان بیشتری در این رشته فعالیت کنند.
مولایی سال گذشته مقام پنجم مسابقات جام جهانی را کسب کرده بود و عنوان سوم شمشیربازی قهرمانی جوانان آسیا را نیز در کارنامه دارد.
همچنین امیراحمد امینی دارنده مدال برنز مسابقات جام جهانی شمشیربازی جوانان نیز سطح این دوره از رقابت ها را با توجه به تعداد شرکت کننده نسبت به دوره گذشته بهتر ارزیابی کرد.
وی گفت: اگر ایران بتواند این روند پیشرفت خود را در میزبانی ادامه دهد قطعا در سال های آینده می توانیم شاهد حضور تعداد بیشتری از شمشیربازان مطرح جهان در این رقابت ها باشیم.
امیر احمد امینی ضمن قدردانی از مسئولان فدراسیون شمشیربازی افزود: فدراسیون همیشه بیشترین تلاش خود را برای آماده سازی تیم جوانان به کار برده و بهترین کادر فنی و امکانات را در اختیار آنان قرار داده است اما آنچه که می تواند سطح شمشیربازی ایران را به سطح جهانی نزدیک کند، اعزام بیشتر و بیشتر شمشیربازان به مسابقات جهانی است.
نیما زاهدی ملی پوش تیم شمشیربازی جوانان ایران نیز گفت: درست که سالن های خوبی در تهران وجود دارد اما این تعداد سالن برای حضور ورزشکاران علاقه مند به این رشته کافی نیست و باید این سالن ها هم در تهران و هم در سایر شهرستان های کشور توسعه یابد.
وی ادامه داد: متاسفانه رشته شمشیربازی رشته چندان شناخته شده ای نیست و پخش تلویزیونی این رشته همراه با توضیحات یک کارشناس که با قوانین این رشته آشناست باشد، می تواند به معرفی بهتر این رشته در کشور کمک کند.

**
ناظر فدراسیون بین المللی شمشیربازی: میزبانی خوب ایران ثابت شده است 
ناظر تونسی فدراسیون بین المللی شمشیربازی گفت: سال های زیادی است که ایران با عنوان های مختلف رقابت های بین المللی فجر یا رقابت های بین المللی یزد میزبان شمشیربازان جهانی است و تعداد زیادی از شمشیربازان در این رقابت ها شرکت می کنند.
علی بل الحاج ادامه داد: تنها تفاوت میزبانی ایران با سایر کشورها در شمشیربازی تعداد شرکت کنندگان است و اگر مشکلات اخیر در منطقه خاورمیانه بوجود نمی آمد به جای شمشیربازان شش کشور الان شمشیربازان 10 کشور در ایران با هم رقابت می کردند.
وی همچنین سطح فنی این دوره از رقابت ها را نسبت به سال گذشته بهتر ارزیابی کرد و گفت: علاوه بر سطح فنی این رقابت ها ، سطح فنی شمشیربازان جوان ایرانی نیز افزایش یافته بود و البته برای حرفه ای تر شدن این ورزشکاران حضور پی در پی آنان در مختلف جهانی الزامی است
ناظر فدراسیون جهانی شرکت در مسابقات جهانی مختلف را شرط اصلی و اساسی برای ارتقا رنکینگ وزشکاران عنوان کرد.

**
رییس فدراسیون شمشیربازی: مسابقات تهران رنکینگ بالای جهانی دارد 
فضل الله باقرزاده رییس فدراسیون شمشیربازی نیز گفت: جام جهانی شمشیربازی جوانان در تهران رنکینگ بالای جهانی دارد اما همزمانی این مسابقات با چند مسابقه دیگر جهان مانع از حضور تعداد بیشتری از شرکت کنندگان در این رقابت ها می شود.
وی ادامه داد: سه نفر اول تا سوم این رقابت ها به ترتیب 32، 26 و 20 امتیاز کسب می کنند و این برای شمشیربازان جوان اهمیت زیادی دارد، اما متاسفانه مسایل متعددی از جمله همزمانی این مسابقات با چند رقابت دیگر در سطح جهان مانع از حضور شرکت کنندگان بیشتر می شود.
باقرزاده ادامه داد: اما با تمام این شرایط ما شاهد حضور شمشیربازانی با رنکینگ پنجم یا دوازدهم جهانی بودیم که این حکایت از سطح خوب مسابقات جام جهانی شمشیربازی در تهران دارد.

 

1394/10/20 12:20*آرشیو*
 ادامه گزارش تصویری ...

نبرد با هنگ کنگ بر سر عنوان پنجم آسیا

»

سابر بانوان ایران در رده ششم آسیا

»

پیروزی سابربانوان برابر ازبکستان وصعود به جمع ۸تیم برتر آسیا

»

گردن آويز برنز ارمغان عابديني از مسابقات

»

صعود قهرمانی به جدول اصلی مسابقات

»

صعود اسماعیلی و کیهانی به جدول اصلی مسابقات

»

مسابقات شمشيربازي قهرماني آسيا_ژاپن

»

عابدینی برای رنگ مدال می جنگد

»

مدال برنز آسیا بر گردن کاپیتان عابدینی

»

شاهکار عابدینی باشکست گو و صعود به نیمه نهایی

»

عابدینی، پاکدامن و فتوحی درجمع۸سابریست برتر آسیا

»

صعود هر ۴سابریست ایران به جمع۱۶ نفر برتر آسیا

»

صعود هر چهار سابریست ایران به مرحله یک شانزدهم نهایی

»

پایان تلاش بانوان سابریست در بخش انفرادی

»

صعود پورحمتی به مرحله یک شانزدهم نهایی

»

صعود هر چهار سابریست بانوان ایران به جدول اصلی رقابتها

»

صعود سازنچیان به مرحله یک شانزدهم نهایی

»

پایان کار رضوی نیا در ژاپن

»

صعود هادی رضوی نیا به جدول اصلی مسابقات

»

پرواز کاروان ملی پوشان ایران به ژاپن

»

فدراسیون ها و سازمان ها
امگا
خبرگزاری ها
امگا
راهنما
امگا

درباره ما | شرایط استفاده | علائم تجاری | نقشه سایت | ارتباط با ما | حریم خصوصی |


طراحی و پیاده سازی - امگا نرم افزار شفق