چشم انداز درخشان شمشیربازی در افق توکیو2020      فلوریست های جوان ونوجوان در تهران      نوجوانان وجوانان سابر در یزد      برگزاری مجمع سالیانه فدراسیون شمشیر بازی      سابريستهاي شمشيربازي اردو نشين شدند امروز : پنجشنبه 4 بهمن 1397


 

پاکدامن: جا پای بزرگان شمشیربازی جهان گذاشته‌ایم/نتایج خوب ما حاصل حضور پیمان فخری درکنار تیم است

ملی پوش شمشیربازی ایران گفت: در حال حاضر ما جای پای بزرگان شمشیربازی جهان پاگذاشته‌ایم و قبول این موضوع برای آنها کمی سخت است.

 ادامه گفت و گوها ...


صعود پنج پله ای تيم ملی اپه مردان در رنكينگ جهانی

پس از پایان مسابقات شمشیربازی جام جهانی اسلحه اپه آقایان تیم ملی ایران با پنج پله صعود در رنکینگ جهانی در جایگاه 23 قرار گرفت.

 ادامه ...مسئولان توانایی شمشیربازان را خواهند دید؟

سابریست های تیم ملی شمشیربازی ایران با قهرمانی در جام جهانی سنگال بار دیگر توانایی خود را به مسئولان ثابت کردند و حال منتظر هستند با برنامه ریزی و توجه کافی بار دیگر بهترین های جهان را از تیغ تیز و طلایی خود بگذرانند.

 ادامه ...


اردوي تيمهاي ملي شمشيربازي در سه اسلحه


 ادامه ...


اعلام برنامه هفته دوم لیگ سراری بانوان و آقایان

سازمان لیگ فدراسیون شمشیربازی زمان برگزاری هفته دوم مسابقات لیگ سراری بانوان و آقایان را اعلام کرد.

 ادامه ...


 
 

قهرمان ایرانی جام جهانی شمشیربازی جوانان:
یک هزارم پول فوتبال در سایر رشته های ورزشی انقلابی ایجاد می کند

قهرمان مسابقات جام جهانی شمشیربازی جوانان گفت : می دانم حرفهایم تکراری است ولی با یک هزارم حمایت و پولی که صرف رشته فوتبال می شود ، می توان در سایر رشته های ورزشی نیز انقلابی ایجاد کرد.


به گزارش ایرنا، مهدی مولایی شمشیرباز تبریزی که امروز در جام جهانی جوانان به میزبانی تهران با شکست حریف اوکراینی مقام نخست را کسب کرد، در گفت وگو با خبرنگاران افزود: مسئولان فدراسیون شمشیربازی حمایت لازم را از ورزشکاران دارند، اما شمشیربازی هنوز در کشور شناخته شده نیست و پخش تلویزیونی این رشته می تواند به توسعه آن کمک فراوانی کند.
براساس این گزارش، مسابقات جام جهانی شمشیربازی جوانان امروز با حضور 13 شمشیرباز خارجی و 21 شمشیرباز ایرانی در سالن افراسیابی مجموعه ورزشی شیرودی تهران برگزار شد و در نهایت مهدی مولایی از تهران با پیروزی مقابل حریفی از اوکراین عنوان قهرمانی این رقابت ها را کسب کرد.
لوری نیکیتین از اوکراین دوم شد و نیما زاهدی و امیر احمد امینی از تهران به ترتیب عنوان سوم مشترک را بدست آوردند.
این شمشیرباز 19 ساله با بیان اینکه رشته شمشیربازی یکی از رشته های مدال آور در جهان محسوب می شود، ادامه داد: از دیگر راه های توسعه رشته شمشیربازی در کشور افزایش امکانات و سالن های این رشته در شهرهای مختلف است.
دارنده مدال طلای مسابقات جام جهانی شمشیربازی جوانان گفت: امکانات و سالن های شمشیربازی در شهرهایی چون تهران و تبریز فراهم است، اما با توجه به پتانسیل کشور در این رشته باید امکانات این رشته در سایر مراکز استانی و شهرستان های مستعد در این رشته فراهم شود تا علاقمندان و جوانان بیشتری در این رشته فعالیت کنند.
مولایی سال گذشته مقام پنجم مسابقات جام جهانی را کسب کرده بود و عنوان سوم شمشیربازی قهرمانی جوانان آسیا را نیز در کارنامه دارد.
همچنین امیراحمد امینی دارنده مدال برنز مسابقات جام جهانی شمشیربازی جوانان نیز سطح این دوره از رقابت ها را با توجه به تعداد شرکت کننده نسبت به دوره گذشته بهتر ارزیابی کرد.
وی گفت: اگر ایران بتواند این روند پیشرفت خود را در میزبانی ادامه دهد قطعا در سال های آینده می توانیم شاهد حضور تعداد بیشتری از شمشیربازان مطرح جهان در این رقابت ها باشیم.
امیر احمد امینی ضمن قدردانی از مسئولان فدراسیون شمشیربازی افزود: فدراسیون همیشه بیشترین تلاش خود را برای آماده سازی تیم جوانان به کار برده و بهترین کادر فنی و امکانات را در اختیار آنان قرار داده است اما آنچه که می تواند سطح شمشیربازی ایران را به سطح جهانی نزدیک کند، اعزام بیشتر و بیشتر شمشیربازان به مسابقات جهانی است.
نیما زاهدی ملی پوش تیم شمشیربازی جوانان ایران نیز گفت: درست که سالن های خوبی در تهران وجود دارد اما این تعداد سالن برای حضور ورزشکاران علاقه مند به این رشته کافی نیست و باید این سالن ها هم در تهران و هم در سایر شهرستان های کشور توسعه یابد.
وی ادامه داد: متاسفانه رشته شمشیربازی رشته چندان شناخته شده ای نیست و پخش تلویزیونی این رشته همراه با توضیحات یک کارشناس که با قوانین این رشته آشناست باشد، می تواند به معرفی بهتر این رشته در کشور کمک کند.

**
ناظر فدراسیون بین المللی شمشیربازی: میزبانی خوب ایران ثابت شده است 
ناظر تونسی فدراسیون بین المللی شمشیربازی گفت: سال های زیادی است که ایران با عنوان های مختلف رقابت های بین المللی فجر یا رقابت های بین المللی یزد میزبان شمشیربازان جهانی است و تعداد زیادی از شمشیربازان در این رقابت ها شرکت می کنند.
علی بل الحاج ادامه داد: تنها تفاوت میزبانی ایران با سایر کشورها در شمشیربازی تعداد شرکت کنندگان است و اگر مشکلات اخیر در منطقه خاورمیانه بوجود نمی آمد به جای شمشیربازان شش کشور الان شمشیربازان 10 کشور در ایران با هم رقابت می کردند.
وی همچنین سطح فنی این دوره از رقابت ها را نسبت به سال گذشته بهتر ارزیابی کرد و گفت: علاوه بر سطح فنی این رقابت ها ، سطح فنی شمشیربازان جوان ایرانی نیز افزایش یافته بود و البته برای حرفه ای تر شدن این ورزشکاران حضور پی در پی آنان در مختلف جهانی الزامی است
ناظر فدراسیون جهانی شرکت در مسابقات جهانی مختلف را شرط اصلی و اساسی برای ارتقا رنکینگ وزشکاران عنوان کرد.

**
رییس فدراسیون شمشیربازی: مسابقات تهران رنکینگ بالای جهانی دارد 
فضل الله باقرزاده رییس فدراسیون شمشیربازی نیز گفت: جام جهانی شمشیربازی جوانان در تهران رنکینگ بالای جهانی دارد اما همزمانی این مسابقات با چند مسابقه دیگر جهان مانع از حضور تعداد بیشتری از شرکت کنندگان در این رقابت ها می شود.
وی ادامه داد: سه نفر اول تا سوم این رقابت ها به ترتیب 32، 26 و 20 امتیاز کسب می کنند و این برای شمشیربازان جوان اهمیت زیادی دارد، اما متاسفانه مسایل متعددی از جمله همزمانی این مسابقات با چند رقابت دیگر در سطح جهان مانع از حضور شرکت کنندگان بیشتر می شود.
باقرزاده ادامه داد: اما با تمام این شرایط ما شاهد حضور شمشیربازانی با رنکینگ پنجم یا دوازدهم جهانی بودیم که این حکایت از سطح خوب مسابقات جام جهانی شمشیربازی در تهران دارد.

 

1394/10/20 12:20*آرشیو*
 ادامه گزارش تصویری ...

چشم انداز درخشان شمشیربازی در افق توکیو2020

»

برگزاری مجمع سالیانه فدراسیون شمشیر بازی

»

فلوریست های جوان ونوجوان در تهران

»

نوجوانان وجوانان سابر در یزد

»

سابريستهاي شمشيربازي اردو نشين شدند

»

آغاز اردوي تيم ملي جوانان و نوحوانان

»

مازندران ميزبان كلاس داوري شمشيربازي

»

مدال برنز مسابقات براي تيم اپه ايران

»

انجام ٥٢٨ مسابقه در بخش بانوان

»

بعد از ۴۴ سال ایران در انفرادی سابر مدال گرفت/ مدال برنز بازی های آسیایی به پاکدامن رسید

»

اهداء مدال علي پاكدامن در بازيهاي آسيايي جاكارتا

»

مسجل شدن مدال برنز پاکدامن/ سابریست ایران به جمع چهار شمشیرباز پایانی صعود کرد

»

پاکدامن و عابدینی در یک چهارم نهایی بازی های آسیایی /يك برد تاكسب مدال

»

بازیهایی آسیایی جاکارتا _ سابر مردان

»

بازیهای آسیایی جاکارتا _ سابر دختران

»

بازیهای آسیایی جاکارتا _ اپه مردان

»

نتایج قابل قبول سابریست های دختر ایران در بازی های آسیایی

»

نتایج کامل مردان ایران در روز نخست بازی های آسیایی

»

صعود تیم سابر مردان ایران به جمع هشت تیم برتر/ كارنامه قابل قبول بانوان سابریست ایران

»

صعود ١٠ پله اي دختران سابريست در رنكينگ جهاني

»

فدراسیون ها و سازمان ها
امگا
خبرگزاری ها
امگا
راهنما
امگا

درباره ما | شرایط استفاده | علائم تجاری | نقشه سایت | ارتباط با ما | حریم خصوصی |


طراحی و پیاده سازی - امگا نرم افزار شفق